yağmur – gezer – kartepe kahvaltı

yağmur – gezer – kartepe kahvaltı

Kartepe artık herkesin dilinde bir mekan. Neredeyse duymayan yok. kimisi karda kayak yapmaya kimisi de baharda kahvaltı yapmaya geliyor. Yağmur gezer ile yaz ortalarında kahvaltı için seçtiğimiz güzel mekankardan birisi de burasıydı.

Ne zaman isterseniz gidilebilen bir mekan olan kartepe, kışın kayak yapmaya, yazında kahvaltı yada piknik yapmaya gidilecek yerlerden birisi. Buraya ulaşmak için bir kısım yolları aştık elbette. Yollar yeni yeni düzeltiliyor. Yukarlara çıkıldıkça havası değişen manzarası efsaneleşen bir yer. Belkide uzak olması bizlere onu bu kadar güzel gösteriyor. Yüksek ağaçlar, kıvrımlı yollar yukarılara çıktıkça sizleri bekliyor. Belkide köy özlemimizi gideriyor. Yağmur gezer araba sürer sende keyif sürersin. Ortalıkta çok insan yok araba yok huzur var, mutluluk var, karnını doyur gezmeye başla. Oksijen depola çünkü yorulacaksın.

Manzarası güzel bir yere arabanı yanaştır ve manzaraya odaklan. Seviyorsan zaten her an inanılmaz. akan giden saatler sanki saniye gibi geliyor insana eve dönerken. Arıyorsun daha sonra buraları. Birdaha gitsek diye geçiyor içinden insanın.

Akılda kalanlar

Yemekler harikaydı. Kahvaltıda sıcak ekmek, sıcak semaver çayı istediğin kadar. Biraz demlenmesini bekliyorsun. Tabi arada atıştırıyorsun. Kaymağından balına kadar herşey var. Zeytin bile başka zeytin. kuymak, domatesin salatalığın hepsi önünde, böyle güzel havası olan bir yerde insanın iştahı başka açılıyor. Yine de yavaş yavaş yemenizi tavsiye ederiz. yemekten sonra kısa bir tur atmanızı tavsiye ederiz. nehir üzerinde bulunan salıncakta bir kaç kez sallanmanızı bu müthiş hissi yaşamanızı da isteriz elbette.

Yağmur yağacak gibi olsada asla yağmıyor rahat olun. Bulutlar gelip geçiyor yaz aylarında. Gezer gezer durursunuz. Unutmadan içeriye sırayla alıyorlar. çok akın ediliyor bahar aylarında oyüzden erken gitmenizde fayda var. arabayıda Park etmekle uğraşmayın valeye verin gerisini düşünmeyin. Dönüş yolunda geç kalmayın aksam olmak üzereyken yola çıkmanızda fayda var. mutlu ve huzurlu bir gezi dileğiyle

Bu gönderiyi paylaş